fbpx

#RadioBulaje 7

#RadioBulaje 7

Księżyc od wczoraj niesamowity i w tę przepastną noc majową wrzucamy Wam #RadioBulaje z nocną muzą. Kocią – ale pod warunkiem, że koty przybyły z daleka, z dziwnych krain. Zarzuciły łapy na księżyc, mruczą niewyobrażalne skupiska gazów w przeodległych mgławicach.

Astrokot to projekt Mariana Mazurowskiego, który nie wiadomo przez jakie układy gwiazd nie trafił jeszcze na Statek Kultury. Trafiły za to inne koty, które Marian wessał w astronautyczne mruczando niedawno wydanej płyty: komecia wokalistka Raula Parmel aka FLicker Fox brała udział i występowała w obu dotychczasowych edycjach ImproPleneru, Marcin Góral perczył i gitarzył podczas ImproPleneru 2018, a klarnet i saksofon Michała Giżyckiego malowały się pod gwiazdami ImproPleneru 2019. Dziś wielki księżyc w za małej maseczce – czekamy na powrót waszych dźwiękowych historii z pandemicznych krain! czekamy na muzykę pod niezasiedlonymi gwiazdami!

Mająca stanowić największe od dziesięcioleci zjawisko astronomiczne widoczne gołym okiem – kometa Atlas rozpadła się na kawałki w kwietniu tego roku, w odległości 210 milionów kilometrów od Słońca, pozostawiając nas z niczym. Nadal wierzymy jednak w siłę roju.

Astrokot i Przyjaciele z Odległych Galaktyk grają album w składzie:
kotka Marysia – mruczenie
Bartłomiej Czajkowski – gitara basowa
Michał Giżycki – klarnet basowy
FLicker Fox – wokal, tekst
Marcin Góral – perkusja
Marian Mazurowski – astrokot

W ramach cyklu #RadioBulaje prezentujemy dokonania twórców najróżniejszych dziedzin, którzy w jakiś sposób związali się lub zetknęli na przestrzeni lat ze Statkiem Kultury. 

Radio nadaje

 • #RadioBulaje 7
  Księżyc od wczoraj niesamowity i w tę przepastną noc majową wrzucamy Wam #RadioBulaje z nocną muzą.
 • #RadioBulaje 6
  1 Maja – Święto Pracy. W czasach wielowymiarowego kryzysu pracy brakuje.
 • #RadioBulaje 5
  Podwawelski bajkoczytacz, zawodowy opowiadacz, nałogowy gawędziarz;
 • #RadioBulaje 4
  Cóż, myliła się Irena Santor i nadrzeczne plaże znów są dzikie, kiedy wirus ludzi przegnał.


X