fbpx

#RadioBulaje 5

Podwawelski bajkoczytacz, zawodowy opowiadacz, nałogowy gawędziarz; wokalista nieśpiewający i dyrygent nieśpiewającego chóru; awangardowy muzykant bez instrumentu, wędrowny masażysta, psychonauta, wagabunda, podstarzały szprync i trickster: dziś w naszym bulaju dokument o pewnej stubarwnej i szalonej postaci, która na naszym pokładzie pojawiła się latem zeszłego roku. 

Wrona – wybaczcie – Bartosz Ignacy Wrona trafił do Cigacic na ImproPlener – przyrządzaną przez nas pod koniec sierpni niebywałą mieszankę pleneru artystycznego i festiwalu, poświęconą sztuce improwizacji i eksperymentu oraz głębokiemu doświadczeniu i działaniom artystycznym w terenie. Przybył rozwiesić hamak na portowym cyplu, zanurzyć się w plenerze i procesie twórczym, występować (w ramach ImproPleneru dał kilka kuriozalnych występów w Odrze), oraz poprowadzić warsztaty z Chóru Nieśpiewającego – niezwykłej, autorskiej inicjatywy, działającej na granicy obłąkańczej, dyrygowanej, amatorskiej grupy scenicznej, sesji relaksacyjnych i wspólnotowego doświadczania głębokiej obecności w ciele. Przybył jako członek Poznańska Orkiestra Improwizowana (kolektywu, mającego stałą pokładową rezydencję podczas ImproPlenerów), ale w międzyczasie trochę go zniosło i pod koniec plenerowego tygodnia został Siostrą Rzeką – a dokładnie Bobrem – występując na pokazie eko-mody Siostry Rzeki, w ramach organizowanego przez nas równolegle w tym samym czasie projektu Motyw Rzeka.

Cóż, mamy nadzieję, że wrócą pomyślne wiatry i Wronę do nas (najpewniej na kolejny ImproPlener) znów przywieją. Tymczasem obczajcie dokument o Wronie – nakręcony za górami, za lasami, w Krakowie i tak dawno, że nie wiadomo kiedy – oraz stronki z różnymi fantastycznomadycznymi działaniami Wrony:
Chór Nieśpiewający/ Non-singing Choir
W dobre ręce – masaż wędrowny
Bartosz Ignacy Wrona – o wszystkim on-line

W ramach cyklu #RadioBulaje prezentujemy dokonania twórców najróżniejszych dziedzin, którzy w jakiś sposób związali się lub zetknęli na przestrzeni lat ze Statkiem Kultury. 

Radio nadaje

 • #RadioBulaje 7
  Księżyc od wczoraj niesamowity i w tę przepastną noc majową wrzucamy Wam #RadioBulaje z nocną muzą.
 • #RadioBulaje 6
  1 Maja – Święto Pracy. W czasach wielowymiarowego kryzysu pracy brakuje.
 • #RadioBulaje 5
  Podwawelski bajkoczytacz, zawodowy opowiadacz, nałogowy gawędziarz;
 • #RadioBulaje 4
  Cóż, myliła się Irena Santor i nadrzeczne plaże znów są dzikie, kiedy wirus ludzi przegnał.X