fbpx

#RadioBulaje 6

#RadioBulaje 6

1 Maja – Święto Pracy. W czasach wielowymiarowego kryzysu pracy brakuje. Kryzys jest tłem ruchów w stronę suwerenności. W momentach takich można upatrywać się m.in. początków ogrodnictwa społecznego. Brak pracy i bezpieczeństwa ekonomicznego każe sięgać do korzeni dosłownie i w przenośni.

W tym dniu zachęcamy więc do zwrotu ku naturze. Jako, że jej stan jest równie kryzysowy jak nasze czasy. Dzień ziemi był nie tak dawno, a powinniśmy go świętować na co dzień. Nie pracujmy tylko na rzecz innych ludzi, ale też na rzecz ziemi.

P.s. praca w glebie i kontakt z żyjącymi w niej bakteriami Mycobacterium vaccae zwiększa poziom serotoniny w układzie nerwowym. Co więcej, grzebanie gołymi rękoma w ziemi może nie tylko uczynić nas szczęśliwszymi, ale również podwyższyć nam iloraz inteligencji. Efekt utrzymuje się do dwóch tygodni od pobrudzenia czyli przyjęcia tej naturalnej szczepionki.

W ramach cyklu #RadioBulaje prezentujemy dokonania twórców najróżniejszych dziedzin, którzy w jakiś sposób związali się lub zetknęli na przestrzeni lat ze Statkiem Kultury. 

Jak śpiewają Ludzie z działki „Gdy łapami grzebie w glebie wtedy czuję się jak w niebie…”

Radio nadaje

 • #RadioBulaje 7
  Księżyc od wczoraj niesamowity i w tę przepastną noc majową wrzucamy Wam #RadioBulaje z nocną muzą.
 • #RadioBulaje 6
  1 Maja – Święto Pracy. W czasach wielowymiarowego kryzysu pracy brakuje.
 • #RadioBulaje 5
  Podwawelski bajkoczytacz, zawodowy opowiadacz, nałogowy gawędziarz;
 • #RadioBulaje 4
  Cóż, myliła się Irena Santor i nadrzeczne plaże znów są dzikie, kiedy wirus ludzi przegnał.


X