fbpx

Przesilenie – Entropia 2020

Przesilenie - Entropia 2020

Kiedy

piątek, 19 czerwca 2020 - niedziela, 21 czerwca 2020    
Całodniowe

Gdzie

Port Cigacice
Portowa, Cigacice

Rodzaj wydarzenia

Moment kiedy wiosna przechodzi w lato budzi w nas wiele pozytywnych emocji. Najkrótsza noc w roku ma w sobie dużo magii i zajmuje ważne miejsce w naszej kulturze, podobnie jak każde przesilenie, czy to letnie czy to zimowe w kulturach świata żyjących w zgodzie z rytmem Ziemi.

Przesileniem moglibyśmy nazwać aktualną sytuację, która mocno doświadczyła całą populację ludzką. Życzmy sobie, abyśmy wyszli z niej silniejsi, a przede wszystkim globalnie odpowiedzialni za naszą jedyną planetę. To dobry czas żeby spotkać się w pięknym miejscu nad Odrą, w gronie ludzi, którzy odczuwają podobne wibracje, w otwartości i tolerancji ubogacając swoje postrzeganie świata.

Na „cigacicką riwierę” zapraszają: Statek Kultury – więc na pewno nie zabraknie kultury i sztuki na najwyższym poziomie; Stowarzyszenie Entropia – więc będzie mocno naturalnie, zdrowo i ziołowo; a także Przystań Tu co gwarantuje nam jedzenie i napitki z mistrzowskiej półki.

W dbałości o aktualne obostrzenia sanitarne stworzymy kilka stref, by nie przekroczyć liczby 150 osób znajdujących się w bezpiecznej odległości.

Artyści, instruktorzy, wykładowcy i technicy biorą udział w wydarzeniu pro bono publico. Opłatę jaką chcemy pobierać jest wręcz symboliczna: 10 zł za jeden dzień i 20 zł za trzy dni. Pozwoli ona pokryć nam niezbędne koszty organizacyjne. Jednakże, prowadzić będziemy otwartą zbiórkę pieniędzy na Statek Kultury, a dokładnie barkę Ana która jest jego siedzibą. Barka wymaga pilnej naprawy, inaczej zatonie.  https://zrzutka.pl/y8xkay

Program

PIĄTEK
g. 19.30 koncert zespołu Ludzie z Działki /Jurta/
g. 21.00 DJ HerrMaszewski „etnopotańcówka” /Przystań Tu/

SOBOTA
g. 10.00 gimnastyka tybetańska – ćwiczenia młodości i witalności /prowadzi Aszka/
g. 18.00 108 powitań słońca – joga w rytmie nurtu rzeki i muzyki /prowadzi Zuza, Agata i Dredzik/
g.20.00 koncert zespołu Prababa /Jurta/
g.21.00 rytuał na przesilenie połączony z koncertem grupy Drewno /prowadzi Agnieszka Mieszkiel/ na łęgu obok jurty
g.22.00 DJ HerrMaszewski „etnopotańcówka” /Przystań Tu/

NIEDZIELA
g.10.00 poranna joga na trawie /prowadzi Arkadiusz Deciuk z Joga Organika/

Na terenie Przystań Tu od piątku do niedzieli działać będzie strefa gastronomiczna, poza stałą ofertą będziemy mogli skorzystać z menu Wegebundusa dla ciała i umysłu ze zdrowym, surowym jedzonkiem, oraz rozgrzewającymi zupami azjatyckimi. Ekipa Fruit & Herb Elixirs przypłynie z koszami owoców i warzyw, by dzielić się z Wami sokami świeżo wyciskanymi i koktajlami niebiańskimi. W namiocie Entropii czekać będą na was trunki ziołowe w niepowtarzalnych mixach.

W sobotę i niedzielę w przestrzeni Przystań Tu, odbędzie się także jarmark rozmaitości w postaci cudów rękodzielniczych i instrumentów muzycznych: Paweł Małkowski (dunduny, bębny szamańskie, djembe) i Turbo Sound Machine z tank drumami.

W sobotę dla chętnych (prosimy zgłaszać wcześniej swoje uczestnictwo: damiandanak@gmail.com) warsztaty bębniarskie bębnów obręczowych i szamańskich ( zapewniamy instrumenty) prowadzone przez Dominika Muszyńskiego z legendarnego zespołu Wadada. Warsztaty potrwają ok 2,5 godziny. Koszt to tylko 50 zł od osoby!

Także w sobotę ok. godz. 11.00 będzie można wybrać się w specjalny, rejs tematyczny galarem. W trakcie rejsu poznamy lecznicze i jadalne rośliny nadrzeczne, a także seminarium na temat historii żeglugi na Odrze oraz kulturowego znaczenia rzeki. Rejs potrwa ok. 3 godzin.
Liczba miejsc jest ograniczona do 10 osób, decyduje kolejność zgłoszeń pod adresem: damiandanak@gmail.com
Koszt rejsu to 150 zł/os. Zapewniamy posiłek i napoje ziołowe.

Do zobaczenia!

X