fbpx

ImproPlener 2020

ImproPlener 2020

Kiedy

czwartek, 27 sierpnia 2020 - poniedziałek, 31 sierpnia 2020    
Całodniowe

Gdzie

Port Cigacice
Portowa, Cigacice

Rodzaj wydarzenia

Trzecia edycja pirackiego wiru artystycznego nad Odrą, poświęconego improwizacji, eksperymentom artystycznym, uważnej obecności/twórczej adaptacji w nadrzecznych plenerach oraz działaniom z daleka od scen. Będą nasłuchy audiosfery i dźwiękowe rejsy, będą występy w zagubionych miejscach i poszuujące grupy warsztatowe, będzie ognisko w jurcie i bar przy przystani, będą szuwary i postindustrial.

A kuku!

Nie wiem, czy tęskniliście; mogliście o pirackim plenerze wręcz zapomnieć, wszak przez miesiące była tu cisza jak makiem zasiał… w każdym razie – słuchajcie, oto próbujemy siać nowe historie!
Niezwykle trudną w tym roku sytuację ma ImproPlener, bo wszystko w tym roku jest trudne. Akcja właściwie wisiała na włosku, nadal sporo poważnych wahnięć, mnóstwo komplikacji, pandemia, ciężka tułaczka za pracą, obostrzenia i cięcia w kulturze, statek ze rdzewiejącym dnem w stoczni… Długo by narzekać, jednak w końcu stanowczo stwierdziłem, że nie ma co się poddawać pandemicznym nurtom i warto działać, gdyż co by się nie działo i jakich ograniczeń i utrudnień by nie było, to i tak są ludzie gotowi do Cigacic przyjechać i przywieźć ze sobą magię. Także ruszamy! – mimo, że wszystko ciut na wariata i ostatnią chwilę – co Wy postarajcie się nam wybaczyć, a my postaramy się Wam zrekompensować w Plenerze.
Przede wszystkim: po mozolnych lawirowaniach między licznymi przeciwnościami ustalił się w końcu na sztywno termin ImproPleneru: 27-30.08; od czwartku do niedzieli (włącznie!). Tak, będzie krócej niż w zeszłym roku, ale za to dłużej niż w roku 2018 Rezerwujcie sobie termin (mam wielką nadzieję, że jeszcze możecie i zarazem przepraszam, że tak późno to wychodzi) – najlepiej (koniecznie!) oczywiście cały termin – i przybywajcie się spiracić w meandrach twórczych żywiołów.
Program wydarzeń/działań dopiero w przygotowaniu, ale możecie mi wierzyć (a ci, co już byli, to po postu wiedzą), że na pewno będzie kreatywnie, dynamicznie, urocznie i zupełnie extra – choć niezmiennie powtarzam, że (zgodnie z formułą) ImproPlener od Was w równym stopniu zależy – od waszej kreatywności, dynamiki i uroków. Jak mawiał mój kot: wszystko jest w twojej głowie.
Z wszelkimi pytaniami, propozycjami i chęciami pomocy możecie zgłaszać się do mnie lub do Dominika Szelążek, która jest nielichą zawodniczką pierwszej wody i będzie pomagać mi jakoś ogarnąć całą awanturę (poniżej namiary na nas). Wszystko naprawdę się waży, sytuacja dynamiczna, jak to na wodzie, pojawił się nawet pomysł przeniesienia ImproPleneru do portu/stoczni w Nowej Soli, gdzie obecnie barka nasza Ana (a więc właściwy pokład Statek Kultury) czeka na remont… Na ten moment trzymamy się jednak naszej pirackiej bazy w Cigacicach i zrobimy wszystko, co możemy, żeby Was tam pięknie przyjąć.
Nieście ducha i wieść – zapraszajcie ziomków i ziomkinie, co też lubią robić „rzeczy” i doświadczać „rzeczy” – bierzcie, czego tam do tego używacie (albo tylko łeb otwarty) i przyjeżdżajcie zanurzyć się w dziwnej, swobodnej toni improwizacji, nasłuchów i eksperymentów w przestrzeniach z dala od scen – a niebawem puści się wydarzenie na fejsie, a i stronka, jak bóbr da. Widzimy się na ImproPlenerze, 27 – 30 sierpnia!

Ahoj i ciao!

Ze sprawami uderzajcie do:
tel: 663 661 586
mejl: joniec.joniec@gmail.com
tel: 606 148 010
mejl: diedomko@gmail.com
X