fbpx

Festiwal Rytmy Odry

Festiwal Rytmy Odry

Kiedy

czwartek, 20 czerwca 2019 - niedziela, 23 czerwca 2019    
Całodniowe

Gdzie

Port Cigacice
Portowa, Cigacice

Rodzaj wydarzenia

Festiwal Rytmy Odry to czterodniowe wydarzenie odbywające się w Cigacicach pod Zieloną Górą, na nadodrzańskich łęgach. Data festiwalu jest nieprzypadkowa, przypada na czas letniego przesilenia celebrowanego nie tylko w słowiańskim kręgu kulturowym, ale również w innych rejonach świata.

 

Rzeki można słuchać, rzekę można zagrać. Jej nurt płynie w określonym rytmie. Trans, balans, równowaga, harmonia Wody, Ziemi i Kosmosu stały się inspiracją w tworzeniu festiwalu Rytmy Odry.

Wydarzenia festiwalowe podzielone zostaną na cztery główne porty w obrębie czterech miasteczek, działających w trybie ciągłym w czasie wszystkich czterech dni festiwalu:

Rytmy Dźwięku

Warsztatowe miasteczko skoncentrowane na bębnach afrykańskich jednocześnie pozostając otwartym na brzmienia instrumentów perkusyjnych wszelkich tradycji, w tym współczesnych idiofonów, takich jak tank drum czy hang drum, umożliwiających aktywne uczestnictwo we wspólnej kontemplacji rytmu. Warsztaty prowadzone będą dla trzech grup: podstawowej, średniej i zaawansowanej.

Rytmy Ciała

Warsztatowe miasteczko zdrowego ciała i ducha. W tym miejscu uczestnicy festiwalu odbywać będą szkolenia m.in z jogi, podstaw medytacji czy rozwoju psychofizycznego. W miasteczku Rytmów ciała będziemy pracować nad samokształceniem, poznając różnorodność dostępnych dziś metod samorozwoju.

Rytmy Smaku

Posiłek przez wieki był okazją do cementowania wspólnoty, chcemy w tej strefie razem jeść, wspólnie gotować pod okiem doświadczonych kucharzy oraz promować regionalne produkty kulinarne. Do miasteczka zaprosimy specjalistów zajmujących się zdrowym gotowaniem, inspirowanym kuchnią z różnych stron świata. Nadodrzańska przyroda pozwoli na wykorzystanie w kuchni również dzikich roślin jadalnych.

Rytmy Świata

Miasteczko muzyczne, na którego obszarze zostanie zrealizowany cykl koncertów etnicznych, wiele Jam Session z artystami oraz zabawa taneczna. To również spotkanie ludzi, którzy otworzą się na pradawną więź człowieka z naturą. W tej relacji – rytmie dźwięków instrumentów ludowych, chcemy pokazać bogactwo kultury regionu i świata, a przede wszystkim uczyć wrażliwości na odwieczny przekaz realizowany za pomocą dźwięku.

W trakcie 4 dni wydarzeń przewidzieliśmy dla was wiele ciekawych atrakcji, do zobaczenia!

X