fbpx

Warsztaty w Ogrodzie Społecznym na łęgu (5) i wykład na statku

Warsztaty w Ogrodzie Społecznym na łęgu (5) i wykład na statku

Kiedy

piątek, 5 kwietnia 2024 - niedziela, 7 kwietnia 2024    
17:00 - 18:00

Rodzaj wydarzenia

Serdecznie zapraszamy na piątą część aktywności na łęgu odrzańskim w Cigacicach, podczas której połączymy świat żagli ze światem wegetacji roślin.

Ten nietypowy mezalians narodził się w głowie Łukasza Antonowicza zwanego przez nas potocznie Antkiem. To nasz własny łęgowy kulturowy ekoton. Hydrodynamiczne donice w kształcie łodzi osadzone na krawędzi zbocza schodzącego do rzeki wyznaczają ruchomą granicę wód Odry. Tej zimy chciały odpłynąć trzykrotnie…

W trakcie warsztatów odbędzie się na Statku Kultury otwarty wykład Szymona Mizery pt.”Dlaczego boimy się nieskończoności w oparciu o funkcjonowanie dzikiej rzeki”.  Wykład będzie dotyczył odwiecznego konfliktu pomiędzy naturą i kulturą. Filozoficzne ujęcie rzuci światło na lęki i strachy, które giną w pogoni codzienności. Warto na nie spoglądać gdyż diabeł tkwi w szczegółach. Wszystkich zainteresowanych poszerzaniem horyzontu gorąco zapraszamy na to spotkanie. Wykład poprowadzi Szymon Mizera – mgr filozofii, podróżnik, reżyser filmowy, operator kamery, pasjonat rzeki i niecodziennych wydarzeń. Fascynuje się tym co nieopisane i nieokreślone i uwielbia się tą fascynacją dzielić. Twórca tekstów, zapalony działkowicz.

Warsztaty są bezpłatne.

Podczas warsztatów zapewniamy dwa noclegi na pokładzie Statku Kultury. Aby zgłosić się na warsztaty prosimy o telefon pod nr 883997939.
Liczba miejsc ograniczona (10 osób).

Jesteśmy otwarci na obecność dzieci podczas warsztatów 🙂

RUL

Wydarzenie w ramach działań Rzecznego Uniwersytetu Ludowego

Zobacz szczegóły, plan zajęć i relację na stronie: rzecznyuniwersytetludowy.pl

Tak było…

Relacja z wydarzenia: rzecznyuniwersytetludowy.pl

X