fbpx

Noc Kupały // Koncert Morte Plays

Noc Kupały // Koncert Morte Plays

Kiedy

piątek, 22 czerwca 2018 - sobota, 23 czerwca 2018    
17:00 - 4:00

Gdzie

Łęgi odrzańskie
ul. Portowa, Cigacice, 61-749

Rodzaj wydarzenia

Kupałki

W tym roku magiczny czas letniego przesilenia chcemy spędzić wyjątkowo – czerpiąc pełnymi garściami z naszego kulturowego dziedzictwa.

Kupalnocka to prasłowiańskie święto ognia, wody miłości, płodności, Słońca i Księżyca. Wszystkie te elementy złożą się na widowisko, na które nie tylko się patrzy, ale tworzy się je swoim sercem. Ubierzmy się na biało i dajmy się porwać kosmicznej energii zapisanej odrzańskim nurtem.

Wstęp 9 złotych składkowo na pakiecik 9 magicznych ziół.

Program

17.00 – 19.00 zbiór ziół i kwiatów do wianków
19.00 – 20.00 koncert jazzowy Morte Plays
19.00 – 20.00 wyplatanie wianków
20.00 – 22.00 widowiskowa rekonstrukcja kupalnego obrzędu („Wiedźmy Lubuskie” z Agnieszką Mieszkiel, grupa śpiewu białego „Drewno”, Orkiestra Bębniarska)
22.00 – Techno-szamański projekt Patryka Lichoty oraz grupy „Drewno”
22.30 – wolne granie, wolne śpiewanie i wolne tańcowanie

Morte Plays

19.00 – 20.00

Morte Plays

Morte Plays to jazzowy kwartet Marcina Łukasiewicza, który wykonuje autorskie kompozycje lidera. Zespół ma w swoim dorobku dwa albumy: Anomalię, wydaną we wrześniu 2016 oraz Postapo, który miał premierę 6 października 2017 roku.

Do ważniejszych osiągnięć grupy można zaliczyć koncerty festiwalowe (Zamkowe Kameralia w Malborku, Jazztopad 2016 w Dzierżoniowie, 16 Międzynarodowe Spotkania Artystyczne 'Park Experyment’ w Zbąszyniu, XI Róże Jazz Festiwal oraz występ podczas Wiosny Bluesowo-Jazzowej w Piekarni Cichej Kobiety, podczas którego część kompozycji została wykonana z udziałem kanadyjskiej gwiazdy jazzu, Jacquesa Kuby Seguina), kilka tras koncertowych oraz kilkadziesiąt koncertów (m. in. Warszawa, Lipsk, Gdańsk, Łódź, Poznań, Wrocław, Lublin, Toruń, Opole, Szczecin i Zielona Góra).

Patryk Mott – saksofon tenorowy
Marcin Łukasiewicz – gitara jazzowa, kompozycje
Marek Styk – gitara basowa
Marek Wesołowski – perkusja

Członkowie zespołu to osoby, które tworzą wiele składów, nie tylko jazzowych (Hierodula/Marcin Łukasiewicz Quartet, Old Friends Orchestra, Zbigniew Czwojda Orchestra, MATE, Yes4Jazz, Day After Day, Las Melinas, Peace of Mind, Lazy Chill Afternoon, Just Another Jazz Quartet, Blue Dreaming Cat) i mają za sobą liczne koncerty, jak i również warsztaty z doświadczonymi muzykami, zarówno z Polski, jak i ze świata.

X