fbpx

Lato buntowniczek

Lato buntowniczek

Kiedy

poniedziałek, 19 sierpnia 2019 - piątek, 23 sierpnia 2019    
Całodniowe

Gdzie

Statek Kultury
Portowa, Cigacice

Rodzaj wydarzenia

Zapraszamy dziewczynki w wieku 10-15* lat na wyjątkowe warsztaty w duchu /girl empowerment/, które odbędą się 19-23 sierpnia 2019 na Statku Kultury w Cigacicach (i w okolicy).

Co się będzie działo?

  • spotkania z buntowniczkami – żywymi, filmowymi, historycznymi,
  • rozmowy o różnych przejawach kobiecości
  • „trudne pytania” – wszystko, co dziewczynki chcą wiedzieć o dojrzewaniu, seksualności, zdrowiu, rozwiązywaniu konfliktów z rodzicami i rówieśnikami,
  • ciałopozytywność, świadomość ciała, praca z ciałem,
  • wyrażanie siebie przez muzykę – bębny afrykańskie, praca z głosem,
  • działania artystyczne, strefa dziewczęcej ekspresji, malowanie, wycinanie, lepienie z gliny, projektowanie strojów, ozdabianie ciała i wszystko, co przyjdzie nam do głowy,
  • rejs galarem po Odrze

Nie ma żadnych zajęć czy aktywności obowiązkowych.

Dużo czasu zostawiamy na chillout, relaks, wylegiwanie się, gadanie, po prostu wspólne bycie. Często najważniejsze dzieje się poza oficjalną formułą zajęć. Przez cały okres warsztatów stwarzamy przede wszystkim przestrzeń na dialog, dogadywanie się, szukanie najlepszych rozwiązań razem z uczestniczkami – również w kwestiach takich jak organizacja, struktura, formy aktywności. Chcemy odpowiadać na ich potrzeby w zakresie proponowanych tematów.

W dialogu, komunikacji i rozwiązywaniu konfliktów wspierają nas narzędzia Porozumienia bez Przemocy (Nonviolent Communication). Bliska nam jest metoda kręgu i open space.

*przedział wiekowy jest umowny, mile widziane zgłoszenia uczestniczek również spoza ww. widełek

Warsztaty prowadzą

Kornelia Podsiadło – mentorka w Wolnej Szkole w Zielonej Górze, entuzjastka idei girl empowerment i pozytywnej seksualności, zależy jej na promowaniu otwartości na różnorodne postaci kobiecości i tematykę związaną z kobiecą seksualnością, w szczególności destygmatyzacji menstruacji, na co dzień śledzi strony o ciało i miesiączkopozytywności.

Marta Jermaczek-Sitak – biolożka, ekolożka, edukatorka przyrodnicza, mentorka w Wolnej Szkole, słynie z odpowiadania z kamienną twarzą na najtrudniejsze dziecięce pytania na temat seksu. Śpiewa, gra na bębnie, pisze, maluje, dekonstruuje w sobie małą dziewczynkę, nastolatkę, kobietę. Mama dwóch synów. Lubi wędrówki po pajęczynie archetypów i symboli. Prowadzi Kręgi Kobiet.

Koszt za 5 dni warsztatów: 570 zł
Liczba miejsc ograniczona.
Zgłoszenia: pracowniasps@gmail.com
W cenie jeden ciepły posiłek oraz napoje, owoce i warzywa.

Warsztaty będą się odbywały w godzinach 10.30-17 (istnieje elastyczność w tym temacie, dopasowujemy się do faktu, że mózg nastolatków lepiej działa w godzinach późniejszych :-) ). Przewidujemy wsparcie w dojeździe do Cigacic (bus lub inne rozwiązanie).

X