fbpx

Krąg Kobiet na Rzece

Krąg Kobiet na Rzece

Kiedy

piątek, 30 sierpnia 2019    
19:00 - 20:30

Gdzie

Statek Kultury
Portowa, Cigacice

Rodzaj wydarzenia

Spotkanie dla kobiet w formie kręgu.

Krąg jest starą, archetypową formą spotkania czy rozmowy, praktykowaną w wielu kulturach świata. Symbolizuje nieskończoność i równość. Uczestniczki kręgu mogą kolejno wyrazić siebie (również przez milczenie), bez przerywania, oceniania, krytyki, rad czy prób pomocy. Jest jednocześnie bardzo prostą formą – po prostu mówimy kolejno, podajac sobie „gadający przedmiot”, ale też czasem niełatwą – bo polega głównie na słuchaniu. Innych, a przede wszystkim siebie.

Krąg trzyma Marta Jermaczek-Sitak.
Zaczniemy od krótkiej ceremonii Wody.
Prawdopodobnie krąg odbędzie się w plenerze nad rzeką w okolicy przystani.

Krąg odbędzie się w dniu nowiu w Pannie (kulminacja 12.38). Astrologicznie jest to czas podsumowań, bilansów, porządków w życiu, w głowie i w sercu, zamykania cyklu siania i zbiorów, by przygotować się na nowe.

Weźcie ze sobą łatwe w obsłudze przekąski (owoce, orzechy itp.). Proszę o punktualność.

Krąg jest otwarty, liczba miejsc ograniczona. Obowiązują zgłoszenia na pracowniasps@gmail.com lub 509097716

Krąg Kobiet na Rzece odbędzie się w ramach projektu Motyw Rzeka, kulturalno-edukacyjnego projektu, który po raz drugi wypływa na polskie rzeki. Przez 5 dni (27-31.08.) w Porcie Cigacice odbywać się będą warsztaty performatywne dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
W programie m.in. tworzenie rzecznej biżuterii, tworzenie notatników z materiałów zero waste, rejs galarem, wspólne tkanie kostiumów kąpielowych w ramach akcji Siostry Rzeki.

Warsztaty są bezpłatne.

Trwają zapisy – zgłaszać można się mailowo na motywrzeka@gmail.com lub telefonicznie 602 412 999.

Szczegółowy harmonogram na motywrzeka.pl.

X