fbpx

Dzikie smaki nad Odrą

Dzikie smaki nad Odrą

sobota, 4 kwietnia 2020
Godz. 11:00 - 15:00
Statek Kultury
Cigacice

Zapraszamy na warsztat na temat jadalnych roślin dziko rosnących, który odbędzie się na Statku Kultury w Cigacicach. Wśród nadodrzańskich łąk, szuwarów, lasów i zarośli będziemy szukać jadalnych i leczniczych chwastów.

Ponieważ sytuacja epidemiologiczna jest bardzo niepewna i wszystko wskazuje na to, że zalecenie ograniczenia kontaktów socjalnych będzie obowiązywało dłużej niż 2 tygodnie, nasze spotkanie nad Odrą prawdopodobnie nie będzie mogło się odbyć. Mam wobec tego propozycję – startuje 10-dniowy kurs dzikich roślin jadalnych on-line na Facebooku. Można jeszcze dołączyć!

Zapraszamy na warsztat na temat jadalnych roślin dziko rosnących, który odbędzie się na Statku Kultury w Cigacicach. Wśród nadodrzańskich łąk, szuwarów, lasów i zarośli będziemy szukać jadalnych i leczniczych chwastów.

Dzikie rośliny dawniej były ważnym składnikiem diety, w czasach głodu ich znajomość była warunkiem przetrwania – dziś także mogą urozmaicić nasze posiłki i stać się ciekawą alternatywą dla warzyw z marketu.

Spotkanie będzie się składało z trzech części:
– mini-wykład z prezentacją
– spacer po okolicy z rozpoznawaniem i zbieraniem roślin
– przygotowanie posiłku i degustacja

Warsztat prowadzi Marta Jermaczek-Sitak – botaniczka, ekolożka, edukatorka przyrodnicza, mentorka w Wolnej Szkole w Zielonej Górze.

Dorośli i dzieci powyżej 12 lat – 45 zł
Dzieci 5-12 lat – 15 zł
Dzieci do 5 lat gratis
Bilet rodzinny – 90 zł

Rezerwacja miejsc wiąże się ze zgłoszeniem na pracowniasps@gmail.com lub na Messenger oraz wpłatą odpowiedniej kwoty na konto:
Pracownia Żyrafa
45 1090 2532 0000 0001 3446 5347
tytułem: Warsztat dzikie smaki

Liczba miejsc ograniczona!

Jakie dzikie rośliny jadalne rosną nad Odrą?

Jak je rozpoznać?

Jakie mają wartości?

Kiedy i jak je zbierać?

W jaki sposób je przygotować?Statek Kultury tonie!

Pomóżcie nam załatać dziurę!

Statek Kultury jest wyjątkowym miejscem na mapie Polski – to dom kultury na wodzie. Stacjonuje na Odrze, w malowniczym porcie w Cigacicach, miejscowości oddalonej 10 km od Zielonej Góry (woj. lubuskie). Zbieramy pieniądze na remont dennicy, czyli dna Statku, bo chcemy uratować go przed zatonięciem. Niestety Statek zaatakowała rdza, a naprawa możliwa jest wyłącznie w stoczni i kosztuje około 60.000 zł. Prosimy was o wsparcie, bo kultura tonie. ZOBACZ WIĘCEJ >

X