fbpx

Dlaczego widzimy to, w co wierzymy Wykład dr Joanny Malinowskiej

Dlaczego widzimy to, w co wierzymy Wykład dr Joanny Malinowskiej

piątek, 2 sierpnia 2019
Godz. 18:00 - 19:00
Statek Kultury
Cigacice

Dlaczego widzimy to, w co wierzymy? O biologiczno-kulturowych uwarunkowaniach ludzkich procesów poznawczych.

Myśleliśmy o tym od dawna i czas najwyższy by zaproponować Wam nową odsłonę statkowych spotkań. Takie sytuacje nie wydarzały się u nas za często, dlatego tym bardziej jesteśmy podekscytowani inaugurując nową inicjatywę.

Zapraszamy na inspirujące wystąpienie jednej z najciekawszych filozofek młodego pokolenia w Polsce. To jak postrzegamy sami siebie, jak widzimy i interpretujemy świat wokół nas, te pytania od zawsze nurtują każdą refleksyjną istotę. Jak wygląda to z perspektywy współczesnej nauki o mózgu czy wiedzy o kulturze?

O tym i zapewne o całej masie innych spraw, w statkowych okolicznościach opowie dr Joanna Malinowska z Poznańskiego Instytutu Filozofii UAM.

Do zobaczenia na statku!
BIO

Jonanna K. Malinowska jest adiunktką w Instytucie Filozofii UAM. Prowadzi badania między innymi z zakresu epistemologii, filozofii neuronauk i kognitywistyki. W 2017 została laureatką konkursu nagrody „Filozofii w Praktyce” (za opublikowany w „ Synthese” artykuł „Cultural neuroscience and the category of race: the case of the other-race effect”). Poza prowadzeniem badań Joanna Malinowska działa również jako wykładowczyni w School of Form, artystka i aktywistka społeczna.X