fbpx

Teatr Porywacze Ciał

Teatr Porywacze Ciał

1.05.2017

PONIEDZIAŁEK

20.00 Teatr Porywacze Ciał, spektakl „Pięknie ładnie” STATEK KULTURY
Pokład Dolny

2.05.2017

WTOREK

20.00 Grupa DEXTRAL, spektakl DEXTRAL – scenariusz i reżyseria K.Pawłowska z Teatru Porywacze Ciał STATEK KULTURY
Pokład Dolny

Istnieje od 1992 roku. Tworzą go absolwenci wrocławskiej PWST – Katarzyna Pawłowska i Maciej Adamczyk – zawodowi aktorzy, którzy w swojej prywatnej scenie pełnią również funkcję dramaturgów i reżyserów. Teatr współpracuje z muzykami, plastykami, filmowcami oraz artystami z innych dziedzin sztuki. W spektaklach twórcy testują różne formy i konwencje, wykorzystują stylistykę wodewilu, kabaretu i happeningu, balansując między bezpośredniością psychodramy a dystansem metafory.

PIĘKNIE ŁADNIE

Spektakl „Pięknie ładnie” jest drugim po „OUN” monodramem Katarzyny Pawłowskiej, zrealizowanym pod szyldem Teatru Porywacze Ciał, jednej z najważniejszych niezależnych grup teatralnych w Polsce. Spektakl został wyróżniony podczas 14 Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego w Warszawie. „Najwyższy stopień natężenia emocji, nieoczekiwane przejścia od absurdalnego humoru do gorzkich, uniwersalnych refleksji i wspaniały kontakt z publicznością” – tak Katarzyna Pawłowska opowiada o sobie w monodramie „Pięknie ładnie”. 

Zwracając się bezpośrednio do widzów, dzieli się swoimi marzeniami, mówi o poszukiwaniu miłości i szczęścia. Raz jest zmęczoną życiem artystką, a za chwilę panią psycholog prowadzącą grupę wsparcia. Śpiewa piosenki – te wesołe razem ze wszystkimi, a te poważne i mroczne, które przenikają do szpiku kości – w samotności i półmroku. Opowiada historie zasłyszane lub wymyślone, ale też bardzo intymne i osobiste. Ze wszystkimi mierzy się z ogromnym poczuciem humoru, pomysłowością i lekkością, zapraszając widzów do wspólnego budowania tego teatralnego mini świata.

DEXTRAL

Spektakl „Dextral” to produkcja Śląskiego Laboratorium Pedagogiki Teatru, którego działania realizowane są w partnerstwie z Teatrem Śląskim. Za scenariusz i reżyserię odpowiada Katarzyna Pawłowska, współtwórczyni Teatru Porywacze Ciał. „Dextral” jest kontynuacją koncepcji zaczerpniętej ze Studia Osobowości, projektu prowadzonego właśnie w poznańskim teatrze. Kanwę scenariusza stanowią autentyczne historie uczestników eksperymentu.

Zobacz inne spektakle

    Na Falach Odry, czyli Majówka Piknik    X