fbpx

Patryk Lichota

Patryk Lichota

1.05.2017

PONIEDZIAŁEK

22.00 LASERFLESH- digital performance w wykonaniu Patryka Lichoty – Poznań STATEK KULTURY
Pokład Dolny

2.05.2017

WTOREK

24.00 Audio-performance Kakofonikt (Patryk Lichota i Michał Joniec) – metalowy silos CEMENTOWNIA
Cigacice

LASERFLESH

Digital performance, w którym ciało jest rozszerzone do dynamicznie zmieniającej się bryły laserowej – wypełniającej całe pomieszczenie. Przestrzeń będzie definiowana przez zewnętrzne lasery – rysujące dynamiczne wizualne formy, w czasie rzeczywistym synchronizowane z kostiumem – wszystko po to, aby wymiar fizyczny rzeczywistości ukazać jako jej matematyczną metaforę. Labilne, fluktuujące „ciało laserowe” konfrontuje się tu z precyzją geometrii wirtualnej przestrzeni.

Patryk Lichota

Muzyk, kompozytor, improwizator, producent radiowy. Absolwent Kulturoznawstwa, Muzykologii UAM w Poznaniu. Doktorant na wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, wykładowca na kierunku Media Interaktywne i Widowiska, członek HAT Center. Dyrektor festiwalu muzyki improwizowanej FRIV Festival. Gra na saksofonie, thereminie, zitherze, gitarze basowej i laptopie. Lider formacji audiowizualnej KakofoNikt oraz współtwórca wielu projektów muzycznych i audiowizualnych, min. Posoka, Stupor, Kurort, Ryzykowna Wyprawa Batyskafem, Disgrained, Fonoleptic.

Grał i/lub nagrywał z Blanką Dembosz, Pascalem Battusem, Bryanem Eubanksem, Kristin Norderval, Gerardem Lebikiem, Arnoldem Haberlem, Miguelem Garcia, Johnem Hegre, Mike Majkowskim, Konradem Chylem, Hectorem Rey, Claytonem Thomasem, Piotrem Mełechem, Jeffem Gburkiem, Jakubem Paczkowskim, Piotrem Tkaczem, Patrykiem Daszkiewiczem, Alfredo Costa Monteiro, Adamem Gołębiewskim, Witoldem Oleszakiem, Hubertem Wińczykiem, Rafałem Zapałą.
Jest autorem słuchowisk radiowych (między innymi „Emancypata” wg tekstu Maliny Prześlugi), stworzył muzykę do spektakli: „Układanka” (reż. Robert Jarosz) – pierwsza nagroda na XIII Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Dla Dzieci i Młodzieży „Jarzenie” Teatru Palmera Eldritcha – pierwsza nagroda na Łódzkich Spotkaniach Teatralnych 2009 oraz „Animo Tristi” (premiera na IV Festiwalu Młody Teatr Niezależny w Teatrze Ósmego Dnia w 2010 roku) „Bez Podłogi” Kompanii Doomsday (premiera w Centralnym Basenie Artystycznym w 2009 roku) Widowisko tatralno- multimedialne “Głosy” (w ramach akcji “Obchody 70. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej”) w reżyserii Janusza Stolarskiego i Tomasza Jarosza. Tworzy przestrzeń dźwiękową w odwołującym się do starożytnych misteriów „Symbolatorium” The Mysteries Project Theatre ze Szczecina.

Współpracuje z duetem performatywnym Agata Elsner/Ewa Janicka – przy projektach: „Podejrzane” prezentowane na festiwalu Eksperyment 2008 „Flow” – występ na Madeinpoznan Festival, Festival International et Universitaire des Arts de la Scène w Arras, oraz Teatr-akcje 2009 w Suwałkach „Imponderabilium” (premiera na festiwalu No Woman No Art w 2009 roku) Wraz z Martą Romaszkan zrealizował spektakl taneczny „Starving Mirrors”, który swoją premierę miał na festiwalu ADM Bliksem w Amsterdamie.

W 2010 roku w Teatrze Ósmego Dnia premierę miał jego spektakl „Strange Lóóp” odwołujący się do teorii świadomości – „dziwnej pętli” Douglasa Hofstadtera, wykorzystujący sprzężenia zwrotne video i dźwięku modulowane w czasie rzeczywistym przez dwie tancerki. W swojej pracy z dźwiękiem zajmuje się również tworzeniem przedstawień i instalacji dla dzieci. Współpracuje z reżyserem i dramatopisarzem Robertem Jaroszem, z którym zrealizował przedstawienie „Układanka” (2008) oraz instalację „Audiopyłki” (2012) dla dzieci w wieku 3-6 lat.
W 2013 zrealizował instalację na interaktywne rośliny :”Cyborganic Plants” – prezentowaną na Malta Festival Poznań 2013.

Wraz z Joanną Malinowską i Krystianem Klimowskim stworzył instalację interaktywną wykorzystującą fale mózgowe odbiorcy – „Oda di Neuro” (prezentacja na XV Biennale Sztuki Mediów Wro 2013).

Wraz z Martą Romaszkan tworzy performance Lightskin (pokazy w Tel Awiwie, Jerozolimie, Wrocławiu, Krakowie oraz w ramach projektu „Performatywna Rewitalizacja Przestrzeni Miejskich” w ośmiu miastach Wielkopolski).

Rezydent Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, z projektem dotyczącym improwizacji dźwiękowo-ruchowej FRIV MOVE ZAMEK. Współprowadzący audycję o muzyce współczesnej „Audiosfera” w poznańskim Radio Afera.

Źródło

http://www.ekspresja.5zmyslow.pl/sub,pl,patryk-lichota.html

Zobacz inne spektakle

    Na Falach Odry, czyli Majówka Piknik



    X