fbpx

Zuzanna Matuszewska – koncert, po zachodzie – licytacja

Zuzanna Matuszewska – koncert, po zachodzie – licytacja

W piątkowy wieczór, tuż przed zachodem słońca, na statku rozległy się pierwsze dźwięki pianina. Z każdą chwilą port wypełniał się dźwiękową narracją, opowieścią snutą przez kolory, miejsca, wydarzenia i ludzi. Ostatnie promienie słońca nałożyły się na końcowe dźwięki, które nadal unoszą się w cigacickim porcie. Dziękujemy Zuzannie za tę podróż. Liczymy, że następna będzie już na rzece.

I tej sprawie poświęcona została licytacja po koncercie. Licytacja, z której dochód przeznaczony będzie na wsparcie wymiany starego, rdzewiejącego poszycia Statku Kultury. Pozwoli nam to uniknąć zatonięcia i umożliwi rozwinięcie kulturalnych żagli. Dziękujemy artystom za podarowane prace, dziękujemy wszystkim licytującym i dziękujemy tym, którzy zasilili kapelusz. Jesteście wspaniali! Udało nam się zabrać 900zł! Pieniądze zostały przelane na konto naszej zrzutki – zobacz sam, oto link.

Do zobaczenia!



Statek Kultury tonie!

Pomóżcie nam załatać dziurę!

Statek Kultury jest wyjątkowym miejscem na mapie Polski – to dom kultury na wodzie. Stacjonuje na Odrze, w malowniczym porcie w Cigacicach, miejscowości oddalonej 10 km od Zielonej Góry (woj. lubuskie). Zbieramy pieniądze na remont dennicy, czyli dna Statku, bo chcemy uratować go przed zatonięciem. Niestety Statek zaatakowała rdza, a naprawa możliwa jest wyłącznie w stoczni i kosztuje około 60.000 zł. Prosimy was o wsparcie, bo kultura tonie. ZOBACZ WIĘCEJ >

X