fbpx

Jak się robi DOKI?

Jak się robi DOKI?

Akademia Dokumentalna OKI DOKI to pokazy filmów dokumentalnych dla najmłodszych połączone z rozmowami i warsztatami. Zapraszamy na pokaz filmów: „Mali Giganci: Bram” oraz etiudy dokumentalne Laboratorium Rejs oraz warsztaty „Jak się robi DOKI?” na 14. Millennium Docs Against Gravity | Wrocław!

? 13 maja, sobota
⏰ 13:00
? DCF – Dolnośląskie Centrum Filmowe | sala Lwów
? Bilety na film dostępne w kinie oraz online http://www.dcf.wroclaw.pl/repertuar/

Pokazy filmowe

13:00

Film pozwala tworzyć swoje własne, wymyślone światy, a z drugiej strony jest doskonałym narzędziem do obserwacji otaczającej nas rzeczywistości. Jakie są istotne różnice pomiędzy kinem dokumentalnym, a fabularnym? Czy rzeczywistość jest tak samo inspirująca, jak świat dziecięcych fantazji? Dzieci bardzo chętnie oglądają filmy, ale czy wiedzą, jak się je robi? Czy najmłodsi mogą sami robić filmy? Na czym polega ten proces? Prezentowane filmy i opowieści odpowiedzą na te pytania i zachęcą uczestników do udziału w warsztatach filmowych.

Mali Giganci: Bram

Bram ma 14 lat, jest wielkim pasjonatem kina i bardzo chce zostać reżyserem. W piwnicy w swoim domu tworzy miniaturowe plany filmowe, wymyśla scenariusze… Pewnego dnia Bram bierze udział w projekcie, w ramach którego musi zebrać ekipę i zrealizować film w 48 godzin. Okazuje się, że praca na żywo z kilkuosobową grupą nie jest wcale taka prosta…

Krajna

Film zrealizowany przez najmłodszych uczestników warsztat. Poetycka opowieść o tym, co w życiu najważniejsze.

Krowa

Zabawna etiuda o więzi rodzącej się między ludźmi a zwierzętami. Zbiór krótkich historyjek, których główną bohaterką jest krowa.

Heniu Migacz

Film zdobył specjalne wyróżnienie na ‚VIII Praskim Festiwalu Filmów Młodzieżowych w Warszawie. Niebanalna postać zaprezentowana w niebanalny sposób. Każdy powinien poznać pana Henia i dać się porwać w muzyczną podróż na kosmicznym pojeździe.

Warsztat: JAK SIĘ ROBI DOKI?

14:30

⏰ 14:30
? DCF – Dolnośląskie Centrum Filmowe | pokój na I p.

Czas trwania: 3 dni / Czas pracy będzie dostosowany do indywidualnych możliwości uczestników.

Wstęp bezpłatny

Załoga Statku Kultury zaprasza na warsztaty filmu dokumentalnego „Jak się robi DOKI”. Jest to niepowtarzalna okazja dla wszystkich, którzy marzą o stworzeniu własnego filmu dokumentalnego. Podczas trzech dni intensywnej pracy uczestnicy pod okiem doświadczonych filmowców zgłębią podstawy języka filmowego, tajniki montażu i pracy z kamerą. Efektem finalnym warsztatów będą trzy krótkie formy dokumentalne.

Od uczestników nie wymagamy doświadczenia. Zapewniamy profesjonalny sprzęt do edycji obrazu i dźwięku oraz dobrą zabawę! Zapraszamy uczestników bez ograniczeń wiekowych.

Warsztaty poprowadzą

Małgorzata Goliszewska

Artystka multimedialna, absolwentka Akademii Sztuki w Szczecinie i Szkoły Wajdy w Warszawie, stypendysta MKiDN, laureatka licznych nagród filmowych.

Szymon Mizera

Reżyser filmowy i operator, pomysłodawca projektów Laboratorium Rejs i Statek Kultury, muzyk eksperymentalny

Leszek Garstka

Filmowiec, muzyk i fotograf, producent festiwali filmowych, wieloletni pracownik agencji wideoprodukcyjnej Filmpoint

Zgłoszenia przyjmujemy na: hello@statekkultury.org.

W zgłoszeniu prosimy podać swoje imię, nazwisko, wiek oraz numer telefonu.X