fbpx

Motyw Rzeka w BWA – pokaz finałowy projektu

Motyw Rzeka w BWA – pokaz finałowy projektu

Serdecznie zapraszamy na pokaz finałowy projektu Motyw Rzeka do galerii BWA w Zielonej Górze

28 listopada o godz. 17

Motyw Rzeka to projekt kulturalno-edukacyjny dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, który po raz drugi wypłynął na polskie rzeki.

Ideą projektu jest tworzenie artystycznej platformy międzypokoleniowego dialogu, gdzie każdy z uczestników, wykorzystując różne obszary sztuki, może odnaleźć indywidualną ekspresję twórczą. Warsztaty odbywają się na dużych barkach oraz w miejscach związanych z rzeką: barka Irena we Wrocławiu, Statek Kultury w Cigacicach, barka Lemara w Bydgoszczy, Muzeum Kanału Bydgoskiego w Bydgoszczy.

Prezentacja efektów warsztatów w formie wystawy/instalacji rozpocznie się rzecznym performansem o godz. 17:00.
O godz. 17:30 autorzy projektu opowiedzą o poszczególnych elementach wystawy i o idei projektu.

Wystawę będzie można obejrzeć do godz. 19.

Wstęp wolny.

Zapraszamy rzecznie!

//

Projekt jest dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerzy lubuskiej edycji to BWA Zielona Góra, Statek Kultury, Port Cigacice, Gmina Sulechów, OSiR w Sulechowie, Kobalt migrating platform, Ferment Lab, Siostry Rzeki.Statek Kultury tonie!

Pomóżcie nam załatać dziurę!

Statek Kultury jest wyjątkowym miejscem na mapie Polski – to dom kultury na wodzie. Stacjonuje na Odrze, w malowniczym porcie w Cigacicach, miejscowości oddalonej 10 km od Zielonej Góry (woj. lubuskie). Zbieramy pieniądze na remont dennicy, czyli dna Statku, bo chcemy uratować go przed zatonięciem. Niestety Statek zaatakowała rdza, a naprawa możliwa jest wyłącznie w stoczni i kosztuje około 60.000 zł. Prosimy was o wsparcie, bo kultura tonie. ZOBACZ WIĘCEJ >

X