fbpx

Laboratorium Rejs 2017

Laboratorium Rejs 2017

LABORATORIUM REJS to kulturalno-edukacyjny projekt, który już po raz piąty dotrze do nadrzecznych miejscowości!

Projekt powstał z inicjatywy STOWARZYSZENIA INICJATYW TWÓRCZYCH KOD_KROWA, które w poprzednich latach odwiedzając nadrzeczne wsie i miasteczka z powodzeniem zrealizowało serię warsztatów filmu dokumentalnego, pokazów filmowych młodych polskich dokumentalistów oraz paneli dyskusyjnych w KINIE nad RZEKĄ.

Każdego roku odwiedzamy pięć miejscowości położonych nad rzeką. W tym roku na naszej trasie zawitamy do Krosna Odrzańskiego, Kostrzyna, Santoka, Słubic i Cigacic. Miesięczny rejs rozpoczyna się 20.06.2017 r. w Krośnie Odrzańskim, gdzie odbędzie się pierwszy pokaz w KINIE nad RZEKĄ oraz pierwszy dzień warsztatów.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych filmowaniem na 5 dni bezpłatnych warsztatów filmowych, podczas których będzie niepowtarzalna okazja stworzyć swój własny film dokumentalny.

Zapraszamy również do odwiedzania KINA nad RZEKĄ (na pokładzie statku), w którym zaprezentujemy twórczość młodych polskich dokumentalistów. Rożnorodność programu zapewni moc wrażeń każdemu odbiorcy, niezależnie od wieku.

Warsztaty obejmują scenopisarstwo dokumentalne, podstawy języka filmowego (kadry, plany), pracę z kamerą i montaż zebranego materiału. Przy powstawaniu etiud wraz z warsztatowiczami skupiamy się na rzece i roli jaką pełni w życiu mieszkańców, a także na wszystkich historiach, które rozgrywają się „tuż za rogiem”, i które w oczach warsztatowiczów stają się inspiracją do opowiedzenia ciekawej fabuły życia codziennego.

Etiudy zrealizowane podczas warsztatów będą pokazywane na przeglądach i festiwalach w całym kraju.

Projekt jest dofinansowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Warsztaty i pokazy są bezpłatne!

Zapewniamy profesjonalny sprzęt. Nie jest wymagane doświadczenie by wziąć udział w warsztatach.

Zapisy na warsztaty przez formularz na stronie: www.laboratorium-rejs.pl, mailowo: kodkrowa@gmail.com lub 883 997 939.

Do zobaczenia!X