fbpx

Zuzanna Matuszewska – koncert benefisowy i licytacja

Zuzanna Matuszewska - koncert benefisowy i licytacja

Kiedy

piątek, 26 czerwca 2020    
20:00 - 22:00

Gdzie

Statek Kultury - scena górna
Portowa, Cigacice

Rodzaj wydarzenia

Ostatni koncert na naszym pokładzie przed rejsem po życie. Walczymy o możliwość wyruszenia w trudną podróż do stoczni, aby ratować naszą Anę i jej rdzewiejącą dennicę. Nim to się stanie, dosłownie dzień przed planowanym wypłynięciem, w promieniach chylącego się w czerwcowy wieczór słońca chcemy zabrać Was w inną podróż – piękną, melancholijną i subtelną – podróż wgłąb malowniczego krajobrazu cigacickiego portu, którego przez ostatnie lata staliśmy się integralną częścią, a który teraz z żalem i nadzieją przychodzi nam nas jakiś czas opuścić.

Na ową „wyprawę w głąb” cigacickich, rzecznych pejzaży poprowadzą nas eteryczne, czarowne dźwięki pianina Zuzanny Matuszewskiej. Przybądźcie koniecznie w piątkowy wieczór na nasz górny, otwarty pokład nasycić się spokojnie rozlewającym się zmierzchem i wspaniałą muzyką kameralną Zuzanny, w której pobrzmiewają echa Chopina, Preisnera czy Yanna Tiersena. Zapewniamy, że jej koncert będziecie dosłownie chłonąć wraz z całym statkiem i otoczeniem – pod palcami Zuzanny klawisze wibrują łagodnie, lecz bezpośrednio z sercem.

Zuzanna Matuszewska to kompozytorka z Poznania. Tworzy muzykę instrumentalną na skraju kilku muzycznych światów. Utwory na fortepian tworzone w minimalistycznej konwencji zostały zebrane w albumie „Colors”, który został wydany w wersji elektronicznej w 2014 roku. Artystka tworzy muzykę do filmów i spektakli zarówno w Polsce, jak i za granicą. Jej inspiracje to miejsca, wydarzenia i ludzie, których poznaje. Album „Cities” wydany w 2015 roku był zainspirowany miastami bliskimi sercu artystki, ale też, jak w przypadku utworu „Berlin”, przyjmują one bardziej polityczny charakter.

Jest laureatką konkursu Demostacja KontenerArt dla młodych muzyków. Swoją twórczość prezentowała na takich festiwalach jak Kulminacje, CIN_ART i Wiosna Młodych. Obecnie studiuje kompozycję muzyki filmowej i teatralnej na Akademii Muzycznej w Poznaniu, pracuje nad muzyką do filmów, projektami artystycznymi i komercyjnymi w ramach działalności w agencji kreatywnej Louie.

LICYTACJA

Po występie zapraszamy na licytację prac lokalnych, zaprzyjaźnionych artystów, z której dochód przeznaczony będzie na wsparcie wymiany starego, rdzewiejącego poszycia Statku Kultury, co pozwoli nam uniknąć zatonięcia i rozwinięcia kulturalnych żagli naszej niezwykłej jednostki na polskich rzekach.

Link do naszej zrzutki na wymianę dennicy statku: zrzutka.pl/kulturatonie

„Sympatyczny kac”

Akryl na płótnie, syg. l.d

Marcin Pecka

ur. w Bieczu w 1985 roku. Przygodę ze sztuką rozpoczął w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Nowym Wiśniczu. W 2012 r. obronił licencjat ze specjalizacją grafiki warsztatowej w pracowni prof. Marka Olszyńskiego, a następnie w 2015 r. uzyskał tytuł magistra z wyróżnieniem w pracowni rysunku prof. Stanisława Góreckiego i prof. Marleny Makiel-Hędrzak na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Pasją artysty są również podróże. Od 2007 r. zwiedził łącznie 35 kraje porozrzucane na różnych kontynentach, zostawiając swoje obrazy m.in. w Australii, na Filipinach, w Malezji, Norwegii, Niemczech, Danii, Kanadzie oraz w Meksyku.

Wystawy indywidualne:
2019 – „Interior” Kasztel w Szymbarku
2019 – „Drobnoustroje” galeria r_z Rzeszów ZPAP
2019 – „Drobnoustroje” Cafe RIO Kraków
2015 – „Ryspecki” Dom Kultury im. Zdzisława Krudzielskiego w Szczakowej
2014 „Co tło” galeria „Piwnica” MDK Puławy
2014 – „AW” wystawa malarstwa Pub Kontakt w Rz
2014 – Rysunek, Pub Galeria Drukarnia w Rzeszowie
2013 – „Ryspecki” Kasztel w Szymbarku
2013 – „Poezje i Abstrakcje” Muzeum Ziemi Bieckiej Kromerówka
2013 – „Chyba Pecka” Restauracja Tratoria del Forte Rzeszów
2012 – „Pan Licencjat” Pub Kałasznikow Rzeszów
2004 – Miejska Biblioteka w Bieczu
2003 – Kawiarnia u Becza w BieczuWystawy zbiorowe:
2018 „Srebrny czworokąt”
2017 „Obraz Grafika Rzeźba Roku” BWA Rzeszów
2016 „Żużel w sztuce” galeria r_z Rzeszów ZPAP
2013 – II Międzynarodowe Sympozjum Artystyczne Akademii i Wyższych Szkół Plastycznych „Tradycja a nowoczesność” – wystawa poplenerowa – Kasztel w Szymbarku 2013
2013 – 4×4 Mętlik, Galeria ” Na Piętrze” Opole ZPAP
2013 – Wystawa rysunku Pub Kontakt Rzeszów
2012 – „Grafika Grawików” Pub Drukarnia Rzeszów
2012 – Wystawa „59” WDK Rzeszów
2011 – „Targowa 10”
2011 – Międzynarodowe Sympozjum Artystyczne Akademii i Wyższych Szkół Plastycznych „Tradycja a nowoczesność” – wystawa poplenerowa – Kasztel w Szymbarku 2011
2009 – IV Konfrontacje Malarskie Polsko-Słowackie, „Cafe za Siedmioma Oknami” Prešov
2009 – Polsko-Słowackie Konfrontacje Malarskie, Galeria Pod Ratuszem, Rzeszów
2008 29 luty, Krzemienica, wystawa zorganizowana przez galerię Marzenie z Łańcuta
2005 „Pełna jasność II” Muzeum Ziemi Bieckiej
2004 „Pełna jasność I” Muzeum Ziemi Bieckiej
2004 wystawa pokonkursowa „Okno na świat” Solvay Kraków

„Zakochana w lesie odrzańskim”

Akryl na papierze.

„Larysa i duch, czyli zniewolona”

Akryl na papierze.

Andrzej Kwiatkowski

Zielonogórski outsider artysta Andrzej Kwiatek.

Andrzej w swoich pracach porusza tematyki piękna natury, ukrytych znaczeń, erotyki i symboliki kobiecego ciała.

Bez tytułu

Praca pochodzi z cyklu „Miniatury”

Format A6, technika mieszana na papierze

Iwona Dąbrowska

Urodzona w 1984 roku w Toruniu. W województwie kujawsko-pomorskim spędziła dzieciństwo i wczesna młodość. Studiowała Edukację Artystyczna w zakresie sztuk plastycznych na PWSZ w Sanoku oraz na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Rzeszowskiego w pracowni malarstwa prof. Stanisława Białogłowicza. Żyje i tworzy na Podkarpaciu. Zajmuje się malarstwem, instalacją i konserwacją zabytków. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych i kilku indywidualnych. Inicjatorka, współorganizatorka i działaczka festiwali, działań kulturalnych, wydarzeń artystycznych. Miłośniczka wody i kwiatów. Dumna matka. Opiekunka ludzi i zwierząt.

X